Miot lato 2013

Miot lato 2013

Miot „I” przyszedł na świat 18 lipca 2013 roku. GEORGIA ON MY MIND de la Serve de la Chappelle d’Alexandre urodziła jedenaście pięknych i zdrowych maluchów. ILA (Bombila) została z nami a dwa wyjechały za granicę – ILNO (Boo) do Wielkiej Brytanii a IZERA, co było dla nas wielkim zaszczytem pojechała do Rose-Marie Naslund, której hodowla Luddelumps, jest pierwszą i najstarszą hodowlą Barbetów w całej Skandynawii. IBERO (Libero), IRON DE BASIL (Bazyl), IWO, ILET FORUTNE (Pestka), ISLE DE FRIOUL (Frula), ISERE (Lenka), ILMA i INIESTA (Carles) ku naszej radości zostały w kraju. Na razie rosną jak na drożdżach i bawią się, choć mała Lenka już przygotowuje się do pracy z dziećmi.

Był to jak do tej pory najliczniejszy miot w Polsce. Tatą szczeniąt jest BOREE pochodzący z nieistniejącej już francuskiej hodowli „di Barbochos Reiau di Prouvenco” prowadzonej przez p.Petre. BOREE wywodzi się z linii zwanej w skrócie „Barbochos”, jest to jedna z dwóch najstarszych i najlepszych linii w rasie o niezwykłych walorach użytkowych, dość powiedzieć, że w nawet w odległej Kanadzie myśliwy i hodowca Jacques Cyr nazwał swoją hodowlę „Barbochos Trois Riviers” właśnie w uznaniu i na cześć całej linii psów.

Któregoś pięknego majowego dnia, regularnie badany poziom progesteronu poszybował w górę i natychmiast ruszyliśmy w tysiąc-kilometrową drogę do Holandii do Henka i Waldy z hodowli Von der Leibrucke, u których mieszka BOREE. Na miejscu byliśmy trzy dni, wszystko poszło bez problemów, gdyż moment krycia dobrany był idealnie a GEORGIA i BOREE przypadli sobie do gustu. Co było potem, można zobaczyć i przeczytać tutaj – Miot I.

Wszystkie malce mają kochające rodziny i mimo, że mieszkają czasem bardzo daleko to wciąż są jednak trochę „nasze” a ich przygody można śledzić na naszej stronie.

Poniżej archiwalne ogłoszenie  i zdjęcia szczeniaków.

data urodzenia: 03.06.2011 data urodzenia: 29.05.2006
HD A/A HD A/A
ED 0/0
Oczy: wolne od zmian Oczy: wolne od zmian
Matka: ERMENGARDA dit Coccolina HD A/A ED 0/0 Matka: CARLOTTA Corday 
Ojciec: CHOUFFE CRISTALINE Quaciendas HD A/A ED 0/0 Ojciec: VINCACAO Poppenspäler’s HD A/A
Charakter: Georgia jest psem z wielką pasją do pracy. Mogłaby aportować godzinami bez przerwy. Jest posłuszna, uwielbia pływać. W domu spokojna, a na dworze żywe srebro. Żyje w zgodzie z każdym psem. Ma włos łatwy w codziennej pielęgnacji. Charakter: Boree to zrównoważony pies, spokojny bardzo łatwy w życiu codziennym. Jest posłuszny i ma przyjacielskie usposobienie. Uwielbia spacery, zabawy w wodzie. Jest dobrym aporterem. Ma włos bardzo dobrej jakości, łatwy w pielęgnacji.
Trochę o GEORGII BOREE na stronie hodowli Von Der Leibrucke

Nad wyborem psa dla naszej GEORGII spędziliśmy kilka tygodni, odrzucając kolejno różnych wybrańców. Chcemy by nasze szczenięta były zdrowe, dlatego zebraliśmy możliwie najwięcej informacji o ich rodzicach i dziadkach. Preferujemy Barbety średniej wielkości, o doskonałej budowie, łatwej do utrzymania sierści. Spodziewamy się, że szczenięta będą pełne pasji do pracy z człowiekiem o spokojnym i zrównoważonym niedominującym charakterze. Kierując się tymi przesłankami nasz wybór padł na BOREE, pochodzącego z francuskiej hodowli di Barbochos Reiau de Prouvenco. Barbety z tej linii to psy pracujące pomagające myśliwym, od Finlandii przez Francję aż po daleką Kanadę, gdzie największe sukcesy odnosi siostra Boree – Bibiche i jedna z jej córek Guiness. BOREE mieszka w Holandii w hodowli von der Leibrucke.

 

Dodaj komentarz