O Rasie

Hey jestem JANIS :)

Cześć jestem Janis czasem wołaja na mnie Janka! Jestem nowym członkiem ekipy Wierciłap. Zwiedziłam już pół świata pomimo młodego wieku ,od Kanady gdzie się urodziłam, przez Holandię, by znaleźć sie w kraju nad Wisłą. P.S. Dziekujemy Astrid Vonck Singer i Paula McKechnie Ballak że ta piekna dziewczyna o wielkim sercu może być częścią naszej rodziny. I znowu trzeba zmieniać wszystkie liczby na stronie 🙂 ” template=”/home/kula/domains/barbety.pl/public_html/nowa/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery-caption.php” order_by=”imagedate” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″] 

Pamięci Helene Petre

Doszła do nas smutna wiadomość z Francji. Czwartego marca zmarła p. Helene Petre, człowiek legenda naszej rasy. Pani Petre była córką ostatniego przedwojennego hodowcy Barbetów – dr. Vincenti z hodowli Mas de la Chapelle. To jej wysiłek doprowadził do ponowego odrodzenia się rasy po wojnie. Gydby nie ona, to ta cienka nitka na której wisiał los rasy, pewnie została by przerwana. Pani Petre prowadziła hodowlę di Barbochos Reiau de Prouvenco. Do dziś psy w typie Barbochos, uważamy za wzorcowe i po naszym domu tez taki biega.

Jak poradzić sobie z sierścią Barbeta

Szwedzki klub Barbeta opublikował poradnik jak trymować i podcinać sierść Barbeta. My tylko przetłumaczyliśmy odpowiednie fragmenty. Korzystajcie….szczególnie przed wizytą u groomera.