Szczeniaki – planowany Miot “P”- 2019

Szczeniaki – Planowany Miot “P”- 2019

 

Niestety nasz wcześniej planowany miot na rok 2018 nie doszedł do skutku, kolejny miot planujemy w roku 2019, ale nie wiemy jeszcze o jakiej porze roku.  

Więcej informacji będzie się pojawiało na bieżąco na stronie, w razie pytań prosimy o kontakt oraz zapoznanie się z naszymi standardami hodowli.

Standardy naszej hodowli –  czyli o czym myślimy gdy planujemy miot?

barbet szczeniakiHodowla psów to równowaga pomiędzy zdrowiem, charakterem i pochodzeniem. Każdy z tych czynników jest bardzo ważny, na takim samym poziomie. Dlatego też zawsze przy wyborze pary hodowlanej, kierujemy się tymi kryteriami.

Wybory hodowlane w naszym przypadku są poprzedzone wielotygodniowymi analizami i rozmowami. Przeglądamy rodowody, oglądamy psy, sprawdzamy zdrowie i kondycję psa (też jego rodziców, rodzeństwa i potomstwa), dowiadujemy się także o usposobieniu.

W hodowli preferujemy Barbety w starym typie, średniej wielkości o bardzo dobrej jakości włosa, innymi słowy by w Barbecie było jak najwięcej Barbeta, a nie wprowadzonych z fatalnym skutkiem innych ras psów w latach 80’tych, które przeważają w rodowodach większości dzisiejszych psów.

Mioty w naszej hodowli są zawsze unikalne, nigdy nie powtarzamy kryć i nie łączymy ze sobą psów mieszkających z nami a wybierając psy nie zwracamy uwagi na to jak daleko mieszkają i jak logistycznie trudne może być do nich dotarcie. Postawiliśmy sobie za cel sprowadzić do Polski najlepsze linie tych psów a także poszerzyć pulę genetyczną rasy w Polsce.

W tak małej populacji, zdrowie psów to absolutny priorytet. Nasze psy jak również te używane w naszej hodowli, są przebadane pod kątem występujących w rasie schorzeń – dysplazji biodrowej i łokciowej oraz chorób oczu. Są to choroby genetyczne, poważnie ograniczające komfort życia psa, często powodujące objawy bólowe. Nie ma żadnego racjonalnego powodu do nie wykonywania tych badań.  Tylko i wyłącznie psy zdrowe są dopuszczone do hodowli. Wyniki badań naszych psów są dostępne na stronie (na dole – https://barbety.pl/hodowla/).

Nowym właścicielom naszych szczeniaków nie stawiamy żadnych warunków hodowlanych ani nie sprzedajemy szczeniaków na zasadach współwłasności. Uważamy, że swobodna wymiana doświadczeń, i wiedzy, a także zaufanie jest najlepszą podstawą do przyszłych wyborów hodowlanych i wzajemnej współpracy mającej na celu dobro rasy. Wszystkie szczeniaki pochodzące z naszej hodowli traktujemy tak samo, niezależnie od tego czy zostały z nami czy nie, cieszymy się z ich sukcesów i wspieramy właścicieli w uzyskiwaniu uprawnień hodowlanych i prowadzeniu własnych hodowli.

Szczeniakami opiekujemy się jeszcze…zanim się urodzą. To kondycja i zdrowie matki wyznacza jej możliwości przyszłej opieki nad potomstwem, przed każdym miotem nasze suki są badane, opiekę nad naszymi pociechami i szczeniakami sprawuje ulubiona (tak ulubiona – mamy nawet symulantów w stadzie, byleby się do gabinetu wybrać :)) weterynarz naszych barbetów – Agnieszka Bober.

Socjalizacja  i dobór szczeniaków

Socjalizacja jest bardzo ważnym elementem odchowania szczeniąt. Szczeniaki są nieustannie stymulowane i zabierane w nowe miejsca ich własnym Barbetmobilem. Mają gości, bawią się z psami, jeżdżą na wycieczki, bawią sie na psim placu zabaw. Już od trzeciego tygodnia ich życia, nasz dom stoi otworem przed wszystkimi, którzy chcą je zobaczyć. Efektem dwumiesięcznej (lub dłuższej, gdy szczeniaki jadą za granicę) socjalizacji, są zrównoważone psy, ciekawskie świata i kochające ludzi i zwierzęta. Najlepszą rekomendacją są szczęśliwe rodziny, choć i znakomitą socjalizację dostrzegają również komisje hodowlane, odbierające miot oraz behawioryści, którzy każdorazowo oceniają szczeniani by pomóc nam w optymalnym doborze.

Szczeniaki do przyszłych domów dobieramy pod kątem charakteru ich przyszłych właścicieli i oczekiwań wobec psów (hodowla, szkolenie, dogoterapia itp.). Ten psi charakter z pomocą behawiorysty oceniamy w wieku siedmiu tygodni i dopiero wtedy przyporządkowujemy psy do nowych rodzin. Co za tym idzie nie jest możliwe wcześniejsze zarezerwowanie konkretnego szczeniaka tylko ze względu na jego wygląd (kolor, krawat itp.) a jedynie ze względu na płeć. To charakter psa, a nie biała końcówka ogona, zdecyduje czy Wasz długoletni związek będzie udany.

Jak to u nas działa:

  • pies jest członkiem Waszej rodziny, żyje i mieszka z Wami pod jednym dachem, ale zawsze pozostanie naszym małym kudłatym dzieckiem,  dlatego też musimy Was poznać i dowiedzieć się się jak najwięcej (sami też odpowiadamy na wszelkie pytania, im jest ich więcej tym lepiej)
  • nasz dom zawsze stoi dla was otworem, jeżeli zaplanowaliście dalekie wakacje, Barbet może przyjechać do nas, zaopiekujemy się nim w czasie Waszej rozłąki
  • w każdym czasie, niezależnie od przyczyn, Barbet z naszej hodowli może do nas wrócić, jeśli nie będziecie mogli się nim dalej opiekować
  • szczeniaki opuszczają nasz dom z pełną wyprawką i kompletem szczepień i odrobaczeń po zawarciu pisemnej umowy sprzedaży
  • w każdym czasie (poza dwoma tygodniami od porodu, kiedy psia mama potrzebuje spokoju) możecie do nas przyjechać i zobaczyć nasze psy
  • zapewniamy kontakt z rodzinami, które mają już nasze psy ( zapraszamy do profilu na FB – https://www.facebook.com/wiercilapa )

Poprzednie mioty – historie naszych szczeniaków 🙂

Do tej pory w naszej hodowli przyszły na świat cztery mioty barbetów. W 2013 roku w naszej hodowli przyszło na świat jedenaście malutkich Wierciłap, ich tatą jest BOREE di Barbochos Reiau de Prouvenco. Maluchy rozjechały się do domów w kraju i za granicą a malutka ILA została z nami. Historię tego miotu można prześledzić tutaj – “I” miot 2013. W grudniu 2014 roku Georgia została mamą dziesięciorga szczeniąt, a ich tatą jest CASPAR du Pre de Redy, o tych maluchach można poczytać tutaj – “J” miot 2014. Po Georgii (teraz dumnej babci) to ILA przejęła rodzinne tradycje, zostając mamą  w 2016 miot “M” oraz 2017 roku – miot “N” .

 

barbet szczeniaki
barbet szczeniaki