Szczeniaki – planowany miot 2023

barbet szczeniaki –  planowany miot 2023

Bardzo wstępnie planujemy miot na 2023 🙂

Więcej informacji będzie się pojawiało na bieżąco na stronie, w razie pytań prosimy o kontakt oraz zapoznanie się z naszymi standardami hodowliInformacje będziemy publikować również na Facebook’u Instagramie .

Do tej pory w naszej hodowli przyszły na świat siedem miotów barbetów. W 2013 roku w naszej hodowli przyszło na świat jedenaście malutkich Wierciłap, ich tatą jest BOREE di Barbochos Reiau de Prouvenco. Maluchy rozjechały się do domów w kraju i za granicą a malutka ILA została z nami. Historię tego miotu można prześledzić tutaj – „I” miot 2013. W grudniu 2014 roku Georgia została mamą dziesięciorga szczeniąt, a ich tatą jest CASPAR du Pre de Redy, o tych maluchach można poczytać tutaj – „J” miot 2014. Po Georgii (teraz dumnej babci) to ILA przejęła rodzinne tradycje, zostając mamą  w 2016 miot „M” oraz 2017 roku – miot „N” . W 2020, po małej przerwie Janis Joplin urodziła się szczeniaki z miotu „R”, potocznie zwane piratami a rok później pojawiły się na świecie eSki 🙂

 

2021 – miot „S”

Poniżej wszystkie badania (oczywiście oba psy wolne od dysplazji bioder, chorób oczu i po genetycznym badaniu na PRA-PRCD,)

Profil DNA JANIS – https://www.wisdompanel.com/app/s/tkp8sq

2013 – miot „I”

Miot „I” przyszedł na świat 18 lipca 2013 roku. GEORGIA ON MY MIND de la Serve de la Chappelle d’Alexandre urodziła jedenaście pięknych i zdrowych maluchów. ILA (Bombila) została z nami a dwa wyjechały za granicę – ILNO (Boo) do Wielkiej Brytanii a IZERA, co było dla nas wielkim zaszczytem pojechała do Rose-Marie Naslund, której hodowla Luddelumps, jest pierwszą i najstarszą hodowlą Barbetów w całej Skandynawii. IBERO (Libero), IRON DE BASIL (Bazyl), IWO, ILET FORUTNE (Pestka), ISLE DE FRIOUL (Frula), ISERE (Lenka), ILMA i INIESTA (Carles) ku naszej radości zostały w kraju. Na razie rosną jak na drożdżach i bawią się, choć mała Lenka już przygotowuje się do pracy z dziećmi.

Był to jak do tej pory najliczniejszy miot w Polsce. Tatą szczeniąt jest BOREE pochodzący z nieistniejącej już francuskiej hodowli „di Barbochos Reiau di Prouvenco” prowadzonej przez p.Petre. BOREE wywodzi się z linii zwanej w skrócie „Barbochos”, jest to jedna z dwóch najstarszych i najlepszych linii w rasie o niezwykłych walorach użytkowych, dość powiedzieć, że w nawet w odległej Kanadzie myśliwy i hodowca Jacques Cyr nazwał swoją hodowlę „Barbochos Trois Riviers” właśnie w uznaniu i na cześć całej linii psów.

Któregoś pięknego majowego dnia, regularnie badany poziom progesteronu poszybował w górę i natychmiast ruszyliśmy w tysiąc-kilometrową drogę do Holandii do Henka i Waldy z hodowli Von der Leibrucke, u których mieszka BOREE. Na miejscu byliśmy trzy dni, wszystko poszło bez problemów, gdyż moment krycia dobrany był idealnie a GEORGIA i BOREE przypadli sobie do gustu. Co było potem, można zobaczyć i przeczytać tutaj – Miot I.

Wszystkie malce mają kochające rodziny i mimo, że mieszkają czasem bardzo daleko to wciąż są jednak trochę „nasze” a ich przygody można śledzić na naszej stronie.

 

data urodzenia: 03.06.2011 data urodzenia: 29.05.2006
HD A/A HD A/A
ED 0/0
Oczy: wolne od zmian Oczy: wolne od zmian
Matka: ERMENGARDA dit Coccolina HD A/A ED 0/0 Matka: CARLOTTA Corday 
Ojciec: CHOUFFE CRISTALINE Quaciendas HD A/A ED 0/0 Ojciec: VINCACAO Poppenspäler’s HD A/A
Charakter: Georgia jest psem z wielką pasją do pracy. Mogłaby aportować godzinami bez przerwy. Jest posłuszna, uwielbia pływać. W domu spokojna, a na dworze żywe srebro. Żyje w zgodzie z każdym psem. Ma włos łatwy w codziennej pielęgnacji. Charakter: Boree to zrównoważony pies, spokojny bardzo łatwy w życiu codziennym. Jest posłuszny i ma przyjacielskie usposobienie. Uwielbia spacery, zabawy w wodzie. Jest dobrym aporterem. Ma włos bardzo dobrej jakości, łatwy w pielęgnacji.
Trochę o GEORGII BOREE na stronie hodowli Von Der Leibrucke

Nad wyborem psa dla naszej GEORGII spędziliśmy kilka tygodni, odrzucając kolejno różnych wybrańców. Chcemy by nasze szczenięta były zdrowe, dlatego zebraliśmy możliwie najwięcej informacji o ich rodzicach i dziadkach. Preferujemy Barbety średniej wielkości, o doskonałej budowie, łatwej do utrzymania sierści. Spodziewamy się, że szczenięta będą pełne pasji do pracy z człowiekiem o spokojnym i zrównoważonym niedominującym charakterze. Kierując się tymi przesłankami nasz wybór padł na BOREE, pochodzącego z francuskiej hodowli di Barbochos Reiau de Prouvenco. Barbety z tej linii to psy pracujące pomagające myśliwym, od Finlandii przez Francję aż po daleką Kanadę, gdzie największe sukcesy odnosi siostra Boree – Bibiche i jedna z jej córek Guiness. BOREE mieszka w Holandii w hodowli von der Leibrucke.

 

2014 – miot „J”

Miot „J” przyszedł na świat 1 grudnia 2014 roku. GEORGIA ON MY MIND de la Serve de la Chappelle d’Alexandre urodziła dziesięć szczeniąt. Maluchy ruszyły do domów w Polsce i na całym świecie. JUKON (Oggie), zamieszkał w czeskiej Pradze, JAMBLES w angielskim Wolverhamptom, JONA na co dzień może oglądać Biały Dom, JOLO mieszka 500 metrów od nas, mały JUGO podbija Gdynię, słodka JASPER z okien domu widzi Beskidy, zawsze wesoły JORDAN rozśmiesza Rzeszów, JAMAJKĘ w Barbetowego cwaniactwa uczy starsza siostra FRULA, JURATA żyje w krainie wielkich jezior….fińskich, a JAKARTA fika koziołki w Wielkopolsce.

Tatą szczeniąt jest CASPAR du Pre de Redy, przesympatyczny misiek, mieszkający w spokojnych Alpach. Tu możecie śledzić ich przygody.

Poniżej archiwalne ogłoszenie  i zdjęcia szczeniaków.

 

 

data urodzenia: 03.06.2011 data urodzenia: 16.03.2011
Badanie w kierunku dysplazji bioder: HD A (wolny od zmian) Badanie w kierunku dysplazji bioder: HD A (wolny od zmian)
Badania w kierunku dysplazji łokci: ED 0/0 (wolne od zmian) Badanie w kierunku dysplazji łokci: ED 0/0 (wolne od zmian)
Oczy: przebadane, wolne od zmian Oczy: przebadane, wolne od zmian
Matka: ERMENGARDA dit Coccolina HD A/A ED 0/0 Matka: BACARRA du Pre de Redy HD B/B
Ojciec: CHOUFFE CRISTALINE Quaciendas HD A/A ED 0/0 Ojciec: ENO da Capo HD A/A
Charakter: Georgia jest psem z wielką pasją do pracy. Mogłaby aportować godzinami bez przerwy. Jest posłuszna, uwielbia pływać. W domu spokojna, a na dworze żywe srebro. Żyje w zgodzie z każdym psem. Ma włos łatwy w codziennej pielęgnacji. Charakter: Caspar Balou to pies o przesympatycznym charakterze, na codzie mieszkający na cichej farmie w Alpach. Caspar trenuje obedience (posłuszeństwo sportowe). Żyje w zgodzie ze wszystkimi zwierzakami. Ma ładny włos, prosty w codziennej pielęgnacji

Po wielu tygodniach poszukiwań naszym wybrańcem został CASPAR BALOU z hodowli du Pre de Redy. CASPAR i GEORGIA pochodzą z linii nieobciążonych dyslpazją bioder i  łokci oraz chorobami oczu, co potwierdzają wykonane badania. CASPAR jest Barbetem w starym typie a w jego rodowodzie znajduje się wiele psów z najlepszych w rasie linii (Ulysse, Sangria, Vodka…). Przyszli rodzice na co dzień są psami towarzyszącymi swoim właścicielom, są uważne i skoncentrowane na człowieku i oba mają mocna pasję do pracy – GEORGIA trenuje agility a CASPAR posłuszeństwo sportowe.

Szczeniaki z tego połączenia urodzą się na początku grudnia 2014 roku. Spodziewamy się, tak jak w poprzednim miocie, szczeniąt zarówno czarnych jak i brązowych z białymi znaczeniami z włosem łatwym do pielęgnacji. Szczenięta sprawdzą się jako psy domowe a także jako psy sportowe. Maluchy będziemy dobierać indywidualnie pod kątem potrzeby przyszłej rodziny (sporty, wystawy itp.) Szczenięta będę posiadały metrykę ZKwP, będą miały mikroczip, pełną opiekę weterynaryjną (szczepienie i odrobaczenia zgodne z kalendarzem szczepień), z przyszłymi właścicielami zawieramy pisemne umowy kupna – sprzedaży.

Więcej informacji będzie się pojawiało na bieżąco na stronie,  w razie pytań prosimy o kontakt oraz zapoznanie się z naszymi standardami hodowli.

 

2016 – miot „M”

Miot „M” przyszedł na świat 30 września 2016 roku. ILA wierciłapa urodziła siedem szczeniąt. Maluchy ruszyły do domów w Polsce i na  świecie. MADERA pojechała do Bytomia, MALTA została tuż koło nas w Warszawie, MONTE CARLO wylądował w Turkuu w Finlandii, MONT BLANC też został w stolicy, MONS dołączył do stryja IWO w Międzyrzeczu, MURPHUS bryka w mieście Neptuna, MADAGASKAR również został w Warszawie.

Tatą szczeniąt jest FAZI  z Konstelacji Małej Niedźwiedzicy. Tu możecie śledzić ich przygody.

Poniżej  zdjęcia szczeniaków:

 

2017 – miot „N”

Miot „N” przyszedł na świat 14 czerwca 2017 roku. ILA Wierciłapa urodziła sześć szczeniąt. Maluchy ruszyły do domów w Polsce i na  świecie. NEAPOL, NEVIS, NAZCA, NETTA, NANCY i NIAGARA, będziemy tęsknić, właściwe już tęsknimy, jest nam i smutno i radośnie. W drogę Wierciłapki …

Wybrańcem naszej ILI został Nuphar’s EVERYTHING ZEN (więcej o nim tutaj – https://nuphars.com/, na codzień zwany Billy’m. Tu możecie śledzić ich przygody.

Poniżej  zdjęcia szczeniaków:

2020 – miot „R”

R_litter

2 komentarze do “Szczeniaki – planowany miot 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *